Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Galerie&snooker kafé KOULE

Leden

Lednový turnaj KV ligy se uskutečnil již 20.1. a měl nečekaného vítěze

video odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=cVB7BF72iWo

Plzeňáci se rozehrávají. Kdyby věděli, co je dnes čeká...

Pepa přijel ze svého nového bydliště z Moříčova u Ostrova, takže se již nemůže počítat mezi příchozí Varáky

Vláďa Šťastný je také Plzeňák a nejen to. Organizuje snooker v Plzni a další tři aktéry z Plzně vlasnoručně dovezl autem. Ostatně jako vždy. Bohužel ve čtvrtfinále opět neuspěl. Nějaký ten titul měsíce urveš. Bojuj!

Míra se rozmýšlí kam poslat bílou. Jeden z mála hráčů, o kterých vím že budují náběh hlavou a nevěří na náhodné postavení. V turnajích mu zatím štěstí nepřálo. Prapodivná náhoda. Se zvyšujícím se tlakem i zvyšuje kvalitu hry a čas jeho výkon nesnižuje, ba naopak. Takže až se nám prokouše zkrz čvrtfinále, máme se čeho obávat. Mimochodem opravdový Varák. 

Pepa si přivezl z Prahy nešťastný kukuč. Dokud nevěděl jak rychlé tam jsou stoly, byl šťastný s tím co na Imperiále v klubu máme. Ale že se vymlouval, jak bílá nedojíždí a mantinely nevrací a kdesi cosi. 

Franta se poprvé přijel podívat na turnaj ve snookeru. Podle tága každý pozná, který je sport jeho srdce. Doufáme, že přijede zas, protože umí. 

Pepa zahrál v Praze v přátelském utkání s Danielem Milým náběh 32 a zvedl si tak osobák. Jeho zářivý úsměv ovšem u stolů kysnul. Ach, ty plátna a mantinely. Buď rád, že nemusíš trénovat v Plzni, trumbero! Tam jsou mantynely jako kámen. A kluci odtud podávají výkony.

Pepa s Mírou den před turnajem odehráli tři zápasy na 3 vítězné framy v Praze. Ani jeden z nich však nebyl rozehranější. Spíše naopak. Že by únava?

Ve skupině relativně hladce Vláďa Pepu porazil. 

Pavel Vyleta vyřadil svého souputníka Vláďu Šťastného. Pavel se opravdu rozjel až lítaly kule!

Umělecká fotografie. Vláďo, ty se nezdáš. Děkujeme za dodané fotografie z turnaje. 

Enďák školil Pepu a vyhrál. Ale do semifinále postoupil Pepa, protože Enďák nepokračoval v turnaji. Jejich zápas tedy dopadl jako skreč. Škoda, Enďáku! Máš na to. Asi tě překvapilo, že bys zůstal do posledních bojů. Nás taky Enďáku, nás taky. Hraješ opravdu výborně. Doufáme, že dorazíš i na další turnaje, ačkoli víme, žer tvá parketa zůstane poolbilliard.

Renda nastoupil poprvé na snookerový turnaj a zahrál si dost a dost. Tato hra je poněkud zdlouhavější než pool a taktikou se dá porazit i daleko lépe potápějící hráč. Renda dostal ve čtvrtfinále adepta na vítězství Levana a to byla výzva. A šlo to vyhrát, viď? Já si myslim.

Pavel se v semifinále sklonil před Levanem a nastoupil k zápasu o 3. místo.

Pepa se mohl opravit ze zápasu ve skupině ale ani napodruhé neuspěl proti neskutečně hrajícím Vláďou Hajšmanem. Zde již hraje o bronz.

Diváci sestávali z již vypadlých nebo nenastoupivších hráčů. Apík musel být v práci a přišel až vpodvečer. Škoda, možná on by dokázal zastavit mladého Hajšmana.

Pavel Vyleta v semifinále proti Levanovi nehrál špatně, ale Levan byl lepší.

Vláďa v semifinále zdolal Pepu, který ve druhém framu měl framebolovou černou na modrém bodě a bílou v ideálním úhlu, jenže byla nalepená na mantinelu. Pepa se příští trénink vydá ze všech sil, aby jí secvičil. Nerozhodovala o finále, ale dopomohla by mu výrazně posílit sebevědomí do rozhodujícího framu.

Vláďa byl ale k nezastavení a hrál božsky. Nejenže potápí, on už umí myslet na čtvrtou kouli dopředu. Kdo to může říct. Jeho nejvyšší náběh z finálového utkání proti Levanovi bylo neskutečných 35 bodů. Gratulujeme!! Stal se nyní současně držitelem nejvyššího náběhu dosavadní KV snooker ligy. A neřekl poslední slovo...

Vláďa Hajšman jako vítěz turnaje Leden s výhrou složrenou ze startovného všech hráčů včetně prémie za nejvyšší náběh turnaje. Více už se opravdu dnes nedalo vyhrát Vláďo! 

Tomáš se turnaje nakonec nezúčastnil, přestože v době losu se s ním počítalo na 100%. Bohužel tedy hrálo jen 9 hráčů a to znamená pouze 900 bodů pro vítěze do žebříčku KV ligy. Poražený finalista (Levan) bere 3/4 z 900, finalisté pak 3/4 z toho, co získal finalista atd. 

PS: Vláďovi se podařil husarský kousek i v České Snookerlize - nejvyšší soutěži snookeru u nás, když porazil Aleše Herouta (dalšího nadějného mladíka našeho světa). Všem mladým hráčům držíme palce a doufáme, že jejich výkonnost poroste i v těžkých dobách dozpívání. Ne každý to zvládnul udržet na vzestupu - jde o to prostě nepřestat a hrát. 

PSS: Vy co jste přestali, vraťte se mezi nás a začněte zase hrát. Máte nás porážet a trénovat. Ne někde lítat za sukněma. Myslíme na vás. Vy víte o kom je řeč. 


TOPlist