Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Galerie&snooker kafé KOULE

Vánoční turnaj, který se konal jako obvykle v době vánočních svátků a zakončil tak zároveň 2. kolo Interligy Koule, byl největší akcí, kterou se podařilo kdy v klubu uspořádat. Sešlo se plný počet 16ti hráčů, což se normálně hraje na jednoduché play off. Avšak díky možnosti rozložit zápasy na více dní se první část pavouka hrála už dva dny předem a sestávala z hráčů přímo z Varů. Měli jsme rovněž poprvé dva stoly a chtěli jsme je maximálně využít.

Tím jsme mohli nabídnout i atraktivnější průběh na tzv. dvě prohry. Kdo prohrál, šel na levou stranu pavouka, kde, pokud znovu prohrál, teprve vypadává. Zajímavé na tomto systému je především to, že stále může vyhrát i ten, který jen jednou prohrál a ve finále porazí toho, který neprohrál ani jednou. Hlavní část turnaje se odehrála pak naráz tak, aby hráči z Prahy, Prohoře, Chomutova, Horní Blatné a z Plzně se mohli střetnout mezi sebou a tak měli jedinou možnost se turnaje účastnit.

Avšak na začátku hlavního dne už Pepa upozornil, že se bude hrát zkrácený třetí frame, tedy sice bude best of 3, ale pokud hráči budou schodně mít oba po jednom vítězství ve framu, bude rozhodovat zkrácený frame na samotnou černou kouli. Ten je poněkud loterií ale je to nejrychlejší způsob ukončení zápasu.

I přes to všechno se musely poslední dva zápasy semifinále a finále dohrát v náhradním termínu, protože by se hrálo opět do rána. To ubralo dosti na atraktivitě pro diváky (především přítomné vypadnuvší hráče) ale bohužel to už je osud a nedá se nic dělat. Jediné, co se dá slíbit je, že pokud se sejde takovýto počet hráčů, ani na dvou stolech nebudeme hrát na dvě prohry. Tím bohužel automaticky snížíme i zájem hráčů o turnaj, protože startovné 300Kč je v případě okamžité prohry dosti drahá sranda a ti, kteří přicestují z daleka jsou ještě dále znevíhodněni.

Uvidíme po přestavbě klubu, pakliže turnaje tohoto typu budeme chtít pořádat, musí se přidat třetí snookerový stůl. A i pokud se budeme chtít zbavit nespravedlivé zkrácené hry o černou, od počátku budeme muset hrát na menší počet červených koulí.

Přes všechny nesnáze tento turnaj byl největším svátkem Karlovarského Snookeru od dob jeho vzniku v září roku 2009. Všech 16 hráčů znalo hru a hráli výborně, takže se bylo na co koukat. Navíc měla tato maličkost výhodu v tom, že jsme nemuseli u zápasů mít rozhodčího. Hrálo se bez vracení do snookeru, aby hra měla spád.

Do finále se dostali Eda s Honzou Kubínem a Eda s přehledem vyhrál. Finále se konalo na best of 5. Ale po třech framech bylo rozhodnuto o vítě zi.

Nejvyšší náběh si připsal Javor - 29 bodů

Překvapení turnaje - Vladimír z Plzně, který (ve svém prvním snookerovém turnaji v životě) se dostal do tzv. malého semifinále a skončil na vynikajícím 4. místě. Gratulujeme!

Zajímavost - účastnil se opět Bobeš, náš ztracený syn, kterému zaměstnání s ubytováním v daleké Prohoři již nedovoluje se příliš často objevovat v našem klubu. Přivítali jsme ho všichni s nadšením.

 

Díky způsobu turnaje a výsledkům známe i celkové výsledky v pořadí:

1. Eda

2. Honza Kubín

3. Honza Nápravník

4. Vladimír

5. Javor

6. Robert

7. Ondra

8. Bobeš

9. Martin st, Míra, Pepa

10. Standa, Ladislav, Vláďa

11. Apík

 

TOPlist