Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Galerie&snooker kafé KOULE

Jednodenní turnaje

Jednodenní turnaje se konají nepravidelně. Mohou se jich zůčastnit všichni hráči kulečníku. Datum a čas utkání je známo obvykle pouhé dva týdny dopředu. To rozesíláme hromadně pozvánku každému hráči, který se u nás již ukázal a nechal nám na sebe kontakt. Pokud se chcete zůčastnit - musíte splnit jediné - být v kontaktu s organizátory.

 Pravidla jednodenního turnaje:

1. Hraje se na tolik červených koulí, aby bylo možno dohrát turnaj v jednom dni (čím více účastníků, tím méně červených)

2. Zápas se hraje na tolik vítězných her, aby bylo možno dohrát turnaj v jednom dni (většinou 1, nebo výjmečně 2 vítězné framy)

3. Každý hráč hraje proti každému jeden zápas

4. Po chybě se nevrací do snookru (zrušené pravidlo "foul and a miss") pouze si hráč připisuje body za chybu soupeře. V případě, že se po chybě znovu vyskytnul snooker, může hráč na řadě:

a. nechat hrát soupeře nový snooker z nastalé pozice do koule na řadě

b. hrát sám free ball podle výběru

5. Podle počtu účastníků si organizátoři vyhrazují právo vyhlášení časového limitu na jedno utkání (hráčům časový odpočet není znám - nesmí zdržovat hru). Po zazvonění časovače hráč v náběhu smí dokončit svůj náběh (v případě faulu se trestné body připíšou protihráči).

6. Startovné je 200Kč (bez ohledu na to, kolik hráčů se turnaje účastní)

7. Hráči jsou před začátkem turnaje spraveni o začátku svého prvního utkání. Harmonogram se potom v průběhu dne mění, takže účastníci musí být v úzkém kontaktu z organizátory aby nevzniklo prodlení. Obvykle se nevzdalují z herny na déle, než 2 hodiny a musí být na příjmu.

8. Hráč, který se vzdálí soupeři v bodovém součtu o 3. snooker, je automaticky prohlášen vítězem framu. Tzv.pravidlo 2 snookry a dost.

9. Hráči mají právo vzdát svůj zápas nejen během hry, ale i před ní a nechat připsat vítězství soupeři.

 1. Jednodenní turnaj - Účastníci: Ondra, Míra, Pepa, Honza.

Vítěz: Pepa        Zajímavost: Ondra, který skončil celkově poslední porazil jediný vítěze Pepu 32:16

2. Jednodenní turnaj - Účastníci: Javor, Honza, Martin st., Vláďa, Pepa, Ondra, Hany

Vítěz: Pepa bez jediné prohry       Zajímavost: Ondra ve svých 13ti letech porazil až na vítěze Pepu skoro všechny. Jen s Martinem starším si nechal vzít víhru o jediný bod a prohrál 35:36. Přesto se se svými čtyřmi výhrami umístil na 2. místě. Finále se nehrálo - Bůhví, jak by dopadlo.

3. Jednodenní turnaj - odkaz s obrázky je v podsekci vpravo nahoře s názvem: o Eviččin dort

Účastníci: Eda, Hany, Filip, Bobeš, Apík, Pepa

Vítěz: Pepa    Odměna pro vítěze: Dort ve tvaru snookerového stolu        Zajímavost: Hrálo se v nové herně na dvou stolech, takže se mohlo hrát na plný počet červených koulí bez časového omezení. Další zajímavostí byla účast dlouho ztracených synů Bobeše a Filipa

4. Jednodenní turnaj - Účastníci: Javor, Pepa, Robert, Eda, Vláďa a Martin st. který musel kvůli práci odstoupit a jeho zápas se nezapočítal.

Vítěz: Robert        Odměna pro vítěze: Finanční částka složená ze startovného        Zajímavost: Robert nepotvrdil formu z předchozího úspěchu v reprezentaci našeho klubu, kdy dal svůj osobní rekord 41 bodů. Pomohla mu ale změna v systému turnaje, kdy druhý s prvním ze skupiny každý s každým hrají proti sobě ještě finále. Tam vrátil Pepovi potupnou porážku a zvítězil zaslouženě 2:0

5. Jednodenní turnaj - Účastníci: Javor, Apík, Honza K., Sedli, Ondra, Eda, Robert, Kačka, Martin st.

Vítěz: Javor     Zajímavost: V půlce turnaje se musel snížit počet červených z 15 na 6, což umožnilo nekterým méně favorizovaným hráčům urvat vítězství. Přesto se v takovém počtu dohrávalo dlouho do noci a někteří hráči museli z turnaje odstoupit. Celkově v tabulce každý s každým bez semifinálových a finálových zápasů bylo pořadí: 1.Eda, 2.Robert, 3.Honza K. (překvapení turnaje)

6. Jednodenní turnaj - Účastníci: Apík, Pepa, Honza K., Vláďa, Eda, Levan - díky malému počtu hráčů se hrálo na best of 3.

  Vítěz: Apík  Odměna pro vítěze: finanční čáska složená ze startovného + odměna za nejvyšší náběh turnaje        Zajímavost: Vyrovnanost všech zůčastněných byla tak velká, že ani tabulka každý s každým by nedokázala odhalit vítěze. Naneštěstí pro Edu, který měl odehrány zápasy se všemi, do finále se podle počtu vítězství probojovali Pepa s Apíkem, ačkoli Pepa dva zápasy vyhrál skrečem a Apík jeden. V závěru tabulky se sešli v zápase Apík proti Pepovi a Levan proti Edovi. Eda, pokud chtěl pomýšlet na finále, musel vyhrát 2:0 a čekat, jestli Pepa prohraje 2:0 s Apíkem. Eda ale s Levanem prohrál 1:2, takže získal 3. místo a lahev svařáku. Pepa v základní tabulce Apíka porazil 2:1, také díky tomu, že v rozhodujícím posledním framu zahrál nejvyšší náběh turnaje 26 bodů. V následném finále ho však Apík vymazal rozdílem třídy a zvítězil hladce 2:0. Překvapení turnaje - Levan.

7. Jednodenní turnaj - Účastníci: Martin st., Pepa, Ondra, Eda, Levan

Vítěz: Eda    Odměna: Finanční částka složená ze startovného    Zajímavost: Martin st. porazil všechny hráče skupiny kromě Edy. Eda se musel sklonit nad uměním Levana, ale přesto postoupil jako druhý do finále, které vyhrál 2:1, když otočil z 0:1 na konci druhého framu v barevné dohrávce celý vývoj zápasu. Na vítězné framy Martin vs Eda 7:7 co se tabulky týče. Asi byste chlapci měli hrát aspoň ještě jeden frame:-)

Překvapení turnaje: Ondra porazil Pepu 2:1 na framy a byl jediný, kdo dokázal zatím vzít Martinovi byď jen jediný, ale o to víc cenný frame.

Nejvyšší náběh: Eda 27 (Martin st. 26!)

8. Jednodenní turnaj - Účastníci: Eda, Pepa, Apík, Levan, Michal, Vláďa

Vítěz: Pepa    Zajímavost: Hrálo se s handicapem z nejvyššího náběhu, takže hráči s vysokým rekordem v náběhu ze hry od začátku jednotlivých zápasů prohrávali o rozdíl podle nejvyššího náběhu soupeře. Tedy protože Levan měl v době turnaje 41 svůj osobní rekord v náběhu ze hry a Michal 6, začínal zápas (6 - 41 = 35)  tedy 35:0 pro Michala.

Překvapení turnaje: Pepa dokázal jediný porazit Levana s handicapem v základní skupině a později opět ve finále i bez handicapu.

Nejvyšší náběh: Apík 24 ( Apík dal 3 černé koule. Pepa vyklepal černou v barevné dohrávce proti Apíkovi v tomtéž framu a přišel o náběh 27. O to horší, že tato koule byla matchbolová a Apík ji zavěsil a vyhrál tak 2:0)

9. Jednodenní turnaj - Účastníci: Eda, Pepa, Levan, Apík, Javor, Radek, Michal, Kačka, Martin st.

Vítěz: Eda     Odměna vítěz: 800Kč, finalista 400Kč, nejvyšší náběh 200Kč        Zajímavost: Ve čtvrtek spěšně svolaný turnaj na sobotu kvůli Edově příjezdu byl zatím nejvíce obsazený jednodenní turnaj v historii těchto neoficiálních klání našich hráčů. 2 skupiny hráli každý s každým, aby pak devátý šel z kola ven a ostatní hráli pak play off od čtvrtfinále. Osvědčil se systém na 2 vítězné framy na 6 koulí. Semifinále se již hrálo na 10 koulí a finále na plný počet 15ti koulí. Ve finále se Pepa po prvním framu, který si prohrál nepozorností, zhroutil a ve druhém už by nad ním obstál i průměrný rekreační kulečníku. V zápase o 3. místo si to rozdali Levan s Apíkem jen na černou kouli. Apík vyhrál los a šel rovnou do potopení - a dal!

Nejvyšší náběh: Eda 25

Překvapení turnaje: Kačka se vrátila poprvé za turnajový stůl od vánočního turnaje a kdyby jí Pepa nekrmil psa, asi by přes něj přešla. Musel otáčet ze stavu 0:1 na 2:1. Kačí jeď!

TOPlist